DSCF8916 ko2.jpg

Skautskou stezkou březen 2015

06.03.2015

stezeracek-brezen15-junak.png
Skautskou stezkou v březnu 2015

Category: Skautskou stezkou

Jak jsme navštivili Questroom

03.03.2015

room quest

V Hradci Králové se objevila nová zajímavá aktivita a tou je projekt našeho bývalého skauta Marka s kamarádem, pojmenovaný naprosto jednoduše Quest room. Z anglického názvu jistě mnozí odtuší jakousi místnost s úkolem a pouze s touto informací jsme také vstupovali v pondělí do areálu pod hradeckým nadjezdem (mimochodem ve stejném místě jako Lasergame akorát o dvě patra blíž ;)).

Ihned za dveřmi nás uvítala malinká místnost ve které se tísnili 3 pořadatelé, po letmém seznámení se a odložení věcí jsme téměř ihned stáli uprostřed místosti a poslouchali pravidla.

V jednoduchosti - po té co budeme zamknuti máme 60 minut na nalezení způsobu jak se dostat ven a "voláním o pomoc" to určitě nebude - klíč je v místnosti za dvěřmi, která je však zamčená, všude okolo se povaluje spousta věcí, skříně jsou převážně zamčené, pomalu se rozhlížíme pokojem a vzpamatováváme se z prvotního šoku, když zachrastí klíč v zámku a náš průvodce nás nechává pokoji na pospas, nebo snad nechává pokoj nám na pospas?

Netrvá to ani pět minut a v pokoji panuje neskonalý zmatek - pootvírané co pootvírat šlo, nalezené, vše co se podařilo a přesto nejsme ani o krok blíže k otevření dveří. Heppy si všimne detailu na jednom nábytku, možná že přece jenom....

Vzhledem k tomu, že nechci prozrazovat řešení jak se z pokoje dostat, prozradím jen to, že nám cesta ven trvala úctyhodných 53 minut, což je na jeden malý pokoj poměrně dost času. A můžeme tedy pouze doporučit, že za ty peníze opravdu návštěva Questroom stála a už teď se těšíme na další místnost, která je momentálně v přípravě.

Místnost plnou zámků a překvapení je ideální hrát v počtu 4-5 hráčů(na věku víceméně nezáleží, i když předpokládám, že děti mladší 12ti let si ji náležitě neužijí) a výborně poslouží ke stmelení kolektivu, každý přidá kousek a společně se dostanete ven - tato zábava je samozřejmě převzata ze světa, kde jí naleznete pod podobnými názvy - například Panic room. Tak tedy probíhala naše pondělní skautská schůzka Roverů a rangers, kterou můžeme více než doporučit.

Více informací můžete nalézt na www.questroom.cz

Martin

PS:Na hraní quest room není potřeba žádné speciální oblečení, či vybavení, vše potřebné je v místnosti, jen to nalézt.


Category: Kronika

Tags: roveři

Skautskou stezkou prosinec 2014

06.11.2014

stezeracek-prosinec14-junak.png
Skautskou stezkou prosinec 2014

Category: Skautskou stezkou

Skautskou stezkou říjen 2014

06.10.2014

stezeracek-rijen14-junak.png
Skautskou stezkou říjen 2014

Category: Skautskou stezkou

Skautskou stezkou září 2014

06.09.2014

stezeracek-zari14-junak.png
Skautskou stezkou září 2014

Category: Skautskou stezkou

« First 1 | 2 | 3 Last »Page 2 of 3 ( 6 ~ 10 of 12 )