DSCF8916 ko2.jpg

Slet Čarodějnic za skautskou klubovnou ve Stěžerách

01.05.2015

P1110306.JPG

Posledního dubna v odpoledních hodinách bylo za skautskou klubovnou ve Stěžerách živo. Skauti zde pořádali Slet Čarodějnic a o kvalitní program tak nebyla nouze. Celé odpoledne pro veřejnost začínalo již pátou hodinou odpolední, avšak minimálně půl hodiny předem už okolo skautské klubovny pokukovali kolemjdoucí - od pěti se spustilo soutěžení naplno, mladší návštěvníci akce měli možnost trefovat netopýry, projít cestu v sedmimílových botách, ochutnávat čarodějné lektvary a nebo se proplést magickou pavučinou. Není tedy divu, že se začaly objevovat čarodějové i čarodějky ze všech koutů naší vesnice a plnit zapeklité úkoly. Rodiče si mezitím užívali občerstvení v místním stánku, který oplýval nejenom dobrým pitím pro děti i dospělé, ale i výborným čerstvě upečeným masem kuřečím, či vepřovým - jak je komu libo. Mezi tím každý kdo měl chvíli čas, mohl obdivovat techniku místního hasičského sboru, nebo si vyzkoušet jaké je to být hasičem a hasit požár. 

Po náležitém posilnění se a splnění všech soutěžních úkolů se mohlo přejít k hlavnímu úkolu večera, tedy upalování Čarodějnic. Tři čarodějnice vyrobené dětmi nesly svůj osud velmi statečně a dá se říct, že byly poměrně zapálené do svého úkolu. Po upálení čarodějnic se děti vydaly se svými lampiony na průvod spojený tak trochu se stezskou odvahy a několika málo úkoly, aby dokázaly, že jsou pravým čarodějem, či čarodějkou. Za odměnu po návratu všechny čekala čarodějná ohnivá show v podání žonglérské skupiny Oops Hradec Králové a další hradecké skupiny. 

Kolem deváté většina dětí odešla snít o čarodějnicích a lítajících koštatech do svých domovů a zábava pokračovala víceméně pro dospělé za doprovodu živé hudby v podání Přátel trampské hudby. Akce skončila až v pozdních nočních hodinách a věříme, že všichni zúčastnění si akci užili, stejně tak jako my, skauti. Mile nás překvapila vysoká účast na skautských čarodějnicích ve Stěžerách a věříme, že nám zachováte svou přízeň i v letech následujících. Pokud máte dotaz, či dobrý nápad na aktivitu/vystoupení v roce následujícím, budeme rádi, pokud se nám ozvete, kontakt naleznete v záložce Kontakt.

 


Category: Kronika

Tags: Čarodějnice, Fireshow, Hasiči