DSCF8916 ko2.jpg

Slet Čarodějnic za skautskou klubovnou ve Stěžerách

01.05.2015

P1110306.JPG

Posledního dubna v odpoledních hodinách bylo za skautskou klubovnou ve Stěžerách živo. Skauti zde pořádali Slet Čarodějnic a o kvalitní program tak nebyla nouze. Celé odpoledne pro veřejnost začínalo již pátou hodinou odpolední, avšak minimálně půl hodiny předem už okolo skautské klubovny pokukovali kolemjdoucí - od pěti se spustilo soutěžení naplno, mladší návštěvníci akce měli možnost trefovat netopýry, projít cestu v sedmimílových botách, ochutnávat čarodějné lektvary a nebo se proplést magickou pavučinou. Není tedy divu, že se začaly objevovat čarodějové i čarodějky ze všech koutů naší vesnice a plnit zapeklité úkoly. Rodiče si mezitím užívali občerstvení v místním stánku, který oplýval nejenom dobrým pitím pro děti i dospělé, ale i výborným čerstvě upečeným masem kuřečím, či vepřovým - jak je komu libo. Mezi tím každý kdo měl chvíli čas, mohl obdivovat techniku místního hasičského sboru, nebo si vyzkoušet jaké je to být hasičem a hasit požár. 

Po náležitém posilnění se a splnění všech soutěžních úkolů se mohlo přejít k hlavnímu úkolu večera, tedy upalování Čarodějnic. Tři čarodějnice vyrobené dětmi nesly svůj osud velmi statečně a dá se říct, že byly poměrně zapálené do svého úkolu. Po upálení čarodějnic se děti vydaly se svými lampiony na průvod spojený tak trochu se stezskou odvahy a několika málo úkoly, aby dokázaly, že jsou pravým čarodějem, či čarodějkou. Za odměnu po návratu všechny čekala čarodějná ohnivá show v podání žonglérské skupiny Oops Hradec Králové a další hradecké skupiny. 

Kolem deváté většina dětí odešla snít o čarodějnicích a lítajících koštatech do svých domovů a zábava pokračovala víceméně pro dospělé za doprovodu živé hudby v podání Přátel trampské hudby. Akce skončila až v pozdních nočních hodinách a věříme, že všichni zúčastnění si akci užili, stejně tak jako my, skauti. Mile nás překvapila vysoká účast na skautských čarodějnicích ve Stěžerách a věříme, že nám zachováte svou přízeň i v letech následujících. Pokud máte dotaz, či dobrý nápad na aktivitu/vystoupení v roce následujícím, budeme rádi, pokud se nám ozvete, kontakt naleznete v záložce Kontakt.

 


Category: Kronika

Tags: Čarodějnice, Fireshow, Hasiči

Pozvánka na skautský Slet Čarodějnic

27.04.2015

Pálení čarodějnic se skauty ze Stěžer

Zveme všechny přátele skautingu i obyvatele obce Stěžery a dalších okolních obcí na skautský Slet Čarodějnic ve čtvrtek od 17:00 za skautskou klubovnou ve Stěžerách. Na místě budou připraveny soutěže pro děti, čarodějný pochod s lampionky, lampionky, jídlo, pití, živá hudba v podání Přátel trampské hudby, čarodějná ohnivá show a spousta další zábavy. Budeme se těšit na vaši návštěvu.

 


Category: Pozvánka

Jak jsme plesali v roce 2015

27.03.2015

Martin s Janou

Stejně tak, jako každý rok, již tradičně jsme se rozhodli navštívit v letošní sezóně skautský ples v Třebechovicích pod Orebem, kteří pořádají místní skauti, naši dlouholetí přátelé - tentokrát v pátek třináctého.

Naše nastupující sestava byla dosti omezená a poté, co Pája s Davidem museli zůstat v HK kvůli práci, jsme se všichni 4 bez problému vešli do jednoho auta - Martin, Jana, Jana, Lukáš, následně ještě dorazila Anička z Třebechovic, aby taky né, když má ples vedle baráku ;). Na plese bylo rozhodně vidět, že Třebechovičtí nepořádají tuto akci poprvé a tak se návštěvníci mezi plesáním mohli zabavit například jazykolamy rozesetými po celé budově, po jejichž úspěšném naučení následovala zasloužená odměna v pekle, tedy baru, v patře nejvyšším.

Ostatní mohli zkoušet své štěstí v bohaté tombole a tak jsme si po zakoupení několika lístků celí šťastni odváželi čistící prostředek(že by nám snad chtěli v Třebechovicích něco naznačit?) a krásný rolovací "pětimetr" :)

Na plese jsme se vytančili do syta a po půlnoci jsme jeli zpět do hradce, unavení, ale spokojení. Děkujeme

Část druhá

Hned o týden později v sobotu 21. března jsme k porovnávání přidali ještě jeden ples, tentokráte Hradeckých skautů - v sokolovně na Novém Hradci Králové. Ples byl rozhodně jiný, komornější, možná snad více pro skauty, než pro veřejnost, plný společenských her, tomboly, zábavy a dalších aktivit a bylo to vcelku zajímavé porovnání. Pro příště však doufám ve větší zastoupení naší Stěžerské skupinky - přišli jste o hodně :).


Category: Kronika

Skautskou stezkou březen 2015

06.03.2015

stezeracek-brezen15-junak.png
Skautskou stezkou v březnu 2015

Category: Skautskou stezkou

Jak jsme navštivili Questroom

03.03.2015

room quest

V Hradci Králové se objevila nová zajímavá aktivita a tou je projekt našeho bývalého skauta Marka s kamarádem, pojmenovaný naprosto jednoduše Quest room. Z anglického názvu jistě mnozí odtuší jakousi místnost s úkolem a pouze s touto informací jsme také vstupovali v pondělí do areálu pod hradeckým nadjezdem (mimochodem ve stejném místě jako Lasergame akorát o dvě patra blíž ;)).

Ihned za dveřmi nás uvítala malinká místnost ve které se tísnili 3 pořadatelé, po letmém seznámení se a odložení věcí jsme téměř ihned stáli uprostřed místosti a poslouchali pravidla.

V jednoduchosti - po té co budeme zamknuti máme 60 minut na nalezení způsobu jak se dostat ven a "voláním o pomoc" to určitě nebude - klíč je v místnosti za dvěřmi, která je však zamčená, všude okolo se povaluje spousta věcí, skříně jsou převážně zamčené, pomalu se rozhlížíme pokojem a vzpamatováváme se z prvotního šoku, když zachrastí klíč v zámku a náš průvodce nás nechává pokoji na pospas, nebo snad nechává pokoj nám na pospas?

Netrvá to ani pět minut a v pokoji panuje neskonalý zmatek - pootvírané co pootvírat šlo, nalezené, vše co se podařilo a přesto nejsme ani o krok blíže k otevření dveří. Heppy si všimne detailu na jednom nábytku, možná že přece jenom....

Vzhledem k tomu, že nechci prozrazovat řešení jak se z pokoje dostat, prozradím jen to, že nám cesta ven trvala úctyhodných 53 minut, což je na jeden malý pokoj poměrně dost času. A můžeme tedy pouze doporučit, že za ty peníze opravdu návštěva Questroom stála a už teď se těšíme na další místnost, která je momentálně v přípravě.

Místnost plnou zámků a překvapení je ideální hrát v počtu 4-5 hráčů(na věku víceméně nezáleží, i když předpokládám, že děti mladší 12ti let si ji náležitě neužijí) a výborně poslouží ke stmelení kolektivu, každý přidá kousek a společně se dostanete ven - tato zábava je samozřejmě převzata ze světa, kde jí naleznete pod podobnými názvy - například Panic room. Tak tedy probíhala naše pondělní skautská schůzka Roverů a rangers, kterou můžeme více než doporučit.

Více informací můžete nalézt na www.questroom.cz

Martin

PS:Na hraní quest room není potřeba žádné speciální oblečení, či vybavení, vše potřebné je v místnosti, jen to nalézt.


Category: Kronika

Tags: roveři